Menu
Sepetim

Power Bank Nedir?

Power bank nedir ve ne işe yarar? Power bank hakkında kısa bilgiye ulaşmak için bu metnimizi okumanız yeterli olacağı gibi sipariş etmek için de elinizi çabuk tutmalısınız çünkü power bank stoklarla sınırlı kaliteli ve düzgün bir üründür.

Power Bank genel olarak taşınabilir şarj cihazı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra harici batarya ve taşınabilir harici şarj cihazı olarak da bilinir. Power Bank şarj cihazı sayesinde cep telefonu, tablet PC ve daha birçok elektronik aygıtı her an, her yerde şarj edebileceksiniz.

USB giriş - çıkışı sayesinde önce Power Bank'ınızı sipariş eder daha sonra da şarj ettiğiniz Power Bank'ı arabanızda, evinizde, ofisinizde kısacası her yerde bulundurabilir ve elektrik kesintisinden tutun dağ başında kalma ihtimalina kadar her türlü alanda, acil durumlarda cep telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Power banklar oldukça uzun ömürlü ve çok da dayanıklıdır.

Power bank hayatınızı kolaylaştırır.

Power bank ile ilgili tüm konuları 0212 659 33 99 veya 0549 659 33 99 numaralarımızdan ulaşarak bize sorabilir, sipariş edebilirsiniz.
PowerBank Nedir?

Taşınabilir şarj aleti olarakta bilinen powerbanklar istediğiniz yerde ve zamanda telefonunuzu şarj etmye yarayan bir cihazdır. Powerbank bir nevi bataryadır. İstediğiniz zaman istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Yüksek Kapasite Daha Çok Şarj!

Taşınabilir şarj aletlerinin mAh değeri ne kadar yüksekse , o kadar pil ömrü sunmaktadır. Powerbank'ın mAh değeri yükseldikçe ebatları da artar, bu da daha fazla ağırlık, kalınlık ve uzunluk demektir.Bataryalarımız her zaman bitebiliyor bunu önlemek için üretilen powerbanklar telefonlar için bir harika demektir. Powerbanklar olmasa yarı yolda kalırsınız ve işlerinizde geri kalırsınız.

Peki mAh Nedir?

Miliamper / Saat yani saatte kaç miliamper depolayabildiğini ve cihazlara verebildiğini gösterir. Powerbankların üzerinde genelde 5V/1A yazar, USB çıkışları sabittir ancak amper çıkışı değişebilir. 1 Amper 1000 mAh yani 2 saatte 2000 mAh'lık bir bataryayı tam olarak doldurabilir.

Bazılarında ise 5V/2A yazar bu da 1 saatte 2000 mAh'lık bataryayı tam olarak doldurabilir. Bizim size tavsiyemiz 5V/2A yazanlardan almanız, bunlar da genellikle yüksek kapasiteli powerbanklarda vardır. 2 Amper çıkışı olanlar 2 kat daha hızlı telefonu şarj eder.

Bazı Powerbanklar kayıp verebiliyor, örneğin 20000 mAh'lık bir powerbank 2500 mAh telefonu 8 kez tam şarj eder ama öyle değildir. Arada kayıplar verilebilir ve bu sayı 6-7' ye kadar düşebilir. Bu kayıplar taşınabilir şarj aletini nasıl kullandığınıza ve nerede sakladığınıza bağlıdır. Eğer güneşte tutarsanız veya düzgün bir şekilde kullanmazsanız sürekli düşürürseniz hem çabuk bozulur hem de kayıp verir ve telefonunuzu daha az şarj eder. Hatta daha yavaş şarj etmesine bile yol açabilir.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Örneğin sizin kullandığınız telefonun pil kapasitesi 3000-4000 mAh o zaman sizin en az 7000-8000 mAh bir taşınabilir şarj aleti almanız gerekecek. Çünkü tam telefonunuzun kapasitesinde alırsanız bir kere şarj edersiniz bu da yetmeyebilir eğer 2 katı değerinde bir taşınabilir şarj aleti alırsanız 2 kere şarj edersiniz ve bu da gün içerisinde idare etmenize yarar. Fakat günde prize fazla ulaşamıyorsanız 10000 mAh ve üzeri bir taşınabilir şarj aleti alabilirsiniz. Şunu söylemekte fayda var adından da belli olacağı gibi taşınabilir şarj aleti olduğu için fazla yüksek kapasiteli almanızı tavsiye etmeyiz çünkü taşıması zor olabilir, cebinize sığmayabilir veya ağır gelebilir.

Eğer illa ki yüksek kapasiteli olsun istiyorsanız çıkış gücü en az 1.5A olan bir powerbank alın. 1A olursa çok bekleyebilirsiniz.

Powerbank'ın Çıkış Sayısı

Powerbank alacaksanız ve aynı anda birden fazla telefonu şarj etmek istiyorsanız en az çift çıkışlı bir powerbank almanız gerekecek. Bazı powerbanklar'da bu sayı 3-4'e kadar çıkabilmektedir. Şunu da söyleyeyim 5000 mAh bir powerbank ve çift çıkışlı ise almayın çünkü aynı anda 2 telefonu şarj etmek isterseniz telefonlarınız tam şarj olmaz ve yarı yolda kalırsınız.

Powerbankta LED Fener Özelliği

Powerbankların LED Fenerli olanları sizin için bir artıdır ama olmasa da olur. LED Feneri sayesinde ışıksız bir ortama girdiğinizde LED Feneri açarsınız ve ışıksız kalmazsınız. Karanlıkta rahat edersiniz.

DİKKAT!

Powerbank alacaksanız powerbanklerinizi sıcağa ve darbeye maruz bırakmamanız gerekecek. Eğer aşırı sıcağa ve darbeye maruz kaldığında içinde bulunan batarya deforme olabilir. Özellikle yüksek kapasiteli powerbank'lar daha yüksek patlama yaratabilir ve hem canınıza hem malınıza zarar verebilir. Şarj hızı kablo ile de alakalıdır ne kadar kaliteli kablo kullanırsanız telefonunuz o kadar hızlı şarj olur. Bizim tercihimiz kendi telefon kablolarınız ile şarj etmeniz.Sizde sevdiklerinize, kendinize ve çevrenizdekilere powerbank almak istiyorsanız bizi arayın veya internet sitemizden siparişinizi verin.